ДИРЕКТОРИ ШКІЛ МАЮТЬ ЗАКОННІ ПІДСТАВИ ВКЛЮЧАТИ КУРС "УРОКИ ДЛЯ СТАЛОГО РОЗВИТКУ" У НАВЧАЛЬНІ ПЛАНИ ЗАКЛАДУ

Міністерство освіти України відповіло на запит щодо фінансування курсів за вибором у школах. Судячи з відповіді, директори середніх шкіл мають усі законні підстави на включення курсів “Уроки для сталого розвиткута Основи критичного мисленняу навчальні плани закладу.

У червні 2015 року організація “Вчителі за демократію та партнерство”, що реалізує проект “Освіта для сталого розвитку в дії” написала запит до Міністерства освіти і науки України з приводу фінансування курсів за вибором, оскільки багато директорі шкіл отримували відмову у затвердженні навчальних планів з аргументом “на фінансування варіативної частини грошей немає”. “Вчителі” звернулась (через депутатський запит) до Міносвіти з проханням роз’яснити ситуацію.

Організація знає, що фінансування освіти здійснюється як з місцевих бюджетів, так і шляхом субвенцій з державного бюджету, тож кошти на варіативну частину навчального плану мають бути.

10 серпня отримали офіційну відповідь від МОН України за підписом директора департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Кононенка Ю. Г.

Серед багатьох цитувань Закону України «Про освіту» та інших нормативних документів відповіддю на запит можна вважати такий абзац:

“Одночасно повідомляємо, що бюджетне фінансування загальноосвітнього навчального закладу здійснюється відповідно до встановленого Базовим навчальним планом сумарної кількості годин інваріантної та варіативної складових з урахуванням можливого поділу класу на групи у процесі вивчення окремих предметів”.

Отже, шановні керівники навчальних закладів, у вас є офіційна підстава для спростування всіх відмов на включення у навчальний план школи курсів за вибором.

Переглянути запит до Міносвіти та відповідь міністерства:

Депутатський запит “Вчителів” до МОН

Офіційна відповідь МОН 1

Офіційна відповідь МОН 2

проект реалізовано партнерами: